SPOLEČNOST

Už přes čtvrt století vyvíjíme jedny z nejúspěšnějších podnikových a ekonomických systémů na českém trhu.

Vývoji, implementaci a podpoře podnikových, účetních a pokladních systémů se věnujeme od roku 1990. A právě díky tomu víme, co firmy potřebují a vyvíjíme řešení, která rostou společně s vámi.

1990

Dva měsíce po sametové revoluci jsme v Cígler Software začali programovat náš první účetní software. A už v září 1990 jsme Money verze 1 uvedli na trh. V následujících pěti letech platil tento program za jedničku mezi účetními systémy v Česku a od roku 1993 i na Slovensku.

1996

Jako jedni z prvních jsme představili účetní software pro Windows. Odvaha přijít na trh s novými technologiemi se vyplatila – během jediného roku jsme zdvojnásobili obrat a stali se lídrem účetního softwaru pro Windows.

2001

Do světa jsme vypustili Money S3, který se rychle zařadil mezi nejoblíbenější systém pro malé firmy a živnostníky – jen v Česku ho používá více než dvacet tisíc uživatelů.

2005

Oblíbené Money S3 začíná být některým našim rostoucím zákazníkům malé. Proto jsme po pěti letech vývoje představili Money S5 – plnokrevný ERP systém pro středně velké společnosti.

2009

Apple spustil Apple Store a Cígler Software pro tuto platformu připravil Money Dnes. Dnes jsou na Apple Store statisíce aplikací, Money Dnes bylo mezi prvními deseti.

2011

Spustili jsme iDoklad – naši první čistě cloudovou aplikaci a jednu z prvních aplikací na platformě Windows Azure vůbec. Trefili jsme díru na trhu a oslovili podnikatele, kteří do té doby používali papír a propisku nebo Excel. Dnes je iDoklad v Čechách i na Slovensku nekorunovaným králem on-line fakturace.

2013

Založili jsme holding Solitea, který nám otevřel bránu do Evropy. Díky spolupráci společností v holdingu jsme dnes největším výrobcem účetních a informačních systémů v Česku s ročním obratem přesahujícím miliardu korun.

2017

Jméno se mění, vše ostatní zůstává. Abychom byli v rámci holdingu čitelnější, přejmenováváme Cígler Software na Solitea Česká republika.

SOLITEA ČESKÁ REPUBLIKA V ČÍSLECH

180 mil.

obrat za rok 2016

220 tis.

uživatelů

120

zaměstnanců

27

let na trhu

6

vlastních produktů

BAVÍ NÁS PŘINÁŠET INOVACE DO VAŠEHO PODNIKÁNÍ

Řešení z našeho portfolia pomáhají společnostem od velkých korporací až po malé živnostníky. Naše vize je ale pro všechny stejná: přinášet inovace urychlující práci uživatelů a podporující jejich růst.

Martin Cígler

předseda představenstva

Když jsme v roce 1990 začínali jako CÍGLER SOFTWARE, psali jsme objednávky do sešitu. Jakmile přišel internet a lidé se začali shánět po účetním systému pro Windows, ukázalo se, že naše řešení přesně sedí jejich potřebám. Ověřili jsme si, že s pílí a kvalitní prací dojdeme nejdál a díky tomu se držíme na špičce už přes sedmadvacet let.

VÝROČNÍ ZPRÁVA

Zjistěte, jak se nám dařilo a co se povedlo za uplynulý rok. Stačí si nyní stáhnout výroční zprávu za poslední fiskální rok.

JSME SOUČÁSTÍ HOLDINGU SOLITEA

Solitea, a.s., je skupina úspěšných IT firem ze střední Evropy.

Její produkty usnadňují denně život statisícům lidí z korporací, státní správy i z malých firem.

Pokrývá řadu procesů a potřeb společností. Efektivitu do řízení přináší podnikovými a informačními systémy Altus Vario, Byznys ERP, Money S4 a Money S5. Práci s lidskými zdroji usnadňuje nástroj Vema, určený pro personalistiku i pro komplexní outsourcing mezd. Je předním dodavatelem řešení v oblasti Business Intelligence, pokrývajících komplexní potřeby zákazníků při zpracování a využívání dat a informací.

Významnou část podnikání skupiny tvoří na míru připravená řešení pro komerční segment, veřejnou správu, školství a zdravotnictví.